0-0 ΣΤΙΣ ΜΟΥΡΝΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟ (PIC-VID)

Η ομάδα μας αναμετρήθηκε με τον Μινώταυρο για το τοπικό ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Α’ΕΠΣΧ, με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν να πετύχουν κάποιο τέρμα(0-0), παίρνοντας από ένα βαθμό.
Οι “πράσινοι” έφτασαν έτσι τους 8 βαθμούς, ενώ από την άλλη η ομάδα μας έχει έναν βαθμό παραπάνω(9) βρισκόμενοι στην 8η θέση.
Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πάρα τον υψηλό ρυθμό δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια σημαντική ευκαιρία με το 0-0 να παραμένει έως και την λήξη του. Στο 34΄λεπτο παράβαση εντός της περιοχής πάνω στον Παπαδάκη δίνετε εκτός περιοχής με τον ρέφερυ Κουκουράκη να κάνει λάθος εκτίμιση και να μην δίνει το πέναλντι.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στα τελευταία λεπτά καταγράφηκαν οι πιο σημαντικές φάσεις της αναμέτρησης, με την ομάδα μας να φτάνει κοντά στο 0-1 αλλά πρώτα η κεφαλιά του Παπαδοκωνσταντάκη στο 82΄ κατέληξε λίγο άουτ οπως και το πλασέ του στο 89' μετά απο ωραία ατομική ενέργεια κατέληξε στην αγκαλιά του Καλοριζικάκη . Ο Μινώταυρος δημιούργησε κάποιες προϋποθέσεις για γκολ , με το δοκάρι από σουτ του Αναστασοπούλου στο 84′ να είναι η πιο σημαντική του αγώνα.
Μινώταυρος-Ίκαρος Μουρνιών 0-0 Γήπεδο: Μουρνιές Διαιτητής: Κουκουράκης Βοηθοί: Αναστασάκης-Κολοκοτρώνης Σκόρερ: – ΦΩΤΟ: ATHLITIKO.GR
Μινώταυρος(Βασίλης Κούτας): Καλοριζικάκης, Αλεξιάδης, Δαμανάκης, Σούλκε, Θάνος, Βόρφι, Νταγιάκος, Κουκάκης, Περδικάκης, Κούτσικος, Γιαννακίδης
Ίκαρος Μουρνιών(Γιάννης Μαρκάκης): Νιαουνάκης, Μαρκαντωνάκης, Αργυρίου, Κουργιαντάκης, Καστρινάκης, Λιάσκας, Λαφαζάνης, Παπαδάκης, Γαλεράκης, Μπομπολάκης