ΕΠΙΣΤΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΜΕΣΩ ΑΛΙΚΙΑΝΟΥ ΜΕ 0-3

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στον Αλικιανό της ΑΕ Κυδωνίας με 3-0. Και τα τρία τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, αρχής γενομένης με τη σέντρα: 46′ 0-1 Ο Ζυμβραγάκης με κεραυνό στο “Γ” άνοιξε το σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αφιερώνοντας το γκολ στο παιδί του Δημήτρη Βρεττού που βρίσκεται στο νοσοκομείο. 80′ 0-2 Ο Ντε Σόουζα με κοντινό πλασέ έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια και ασίστ του Λιάσκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. 83′ 0-3 Τρία λεπτά αργότερα ο Χριστόπουλος “σφράγισε” τη νίκη του Ικάρου μετά από πάσα “πάρε βάλε” του Ντε Σόουζα, ο οποίος από σκόρερ (στο 2-0) έγινε δημιουργός του τελικού 3-0. Άξιο αναφοράς το ότι η αναμέτρηση διακόπηκε προσωρινά στο 88ο λεπτό λόγω διαμαρτυριών που ακούγονταν από την εξέδρα. Η διακοπή κράτησε περίπου ένα λεπτό και το παιχνίδι συνεχίσθηκε και ολοκληρώθηκε.
Διαιτητής: Χρυσός Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Λογαρίδης ΑΕ Κυδωνίας (Γιώργος Μπονατάκης): Βροντάκης, Μαυρογεννάκης, Σπ. Μπιτζανάκης, Δασκαλάκης, Σφυριδάκης, Χιντρέι, Λαδόπουλος (55′ Εμ. Μπιτζανάκης), Παρασκευούδης, Καλογεράκης (80′ Παρασκευόπουλος), Αρζίδης, Μανωλιάς (46′ λ.τρ. Δημητρίου). Ίκαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Πατεράκης, Αργυρίου, Λαφαζάνης, Χαϊντούτης (88′ Νιολάκης), Μαρκαντωνάκης, Αρτσιδάκης (53′ Λιάσκας), Ζυμβραγάκης (78′ Κουργιαντάκης), Χριστόπουλος, Αγγέλου, Μεγαλακάκης (53′ Κατσιμπουνράς), Γαλεράκης (78′ Ντε Σόουζα).