3Η ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ ΜΕ 1-0 ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΕΚΤΟΣ (PIC)

3η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στον Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ με 1-0.
Ενα γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να συνεχίσουμε σε νικηφόρα τροχιά μετά την ήττα της πρεμιέρας. Ο Κατσιμπουρνάς σημείωσε το μοναδικό γκολ. Ο υψηλόσωμος κεντρικός αμυντικός στο 44ο λεπτό πήρε την καρφωτή κεφαλιά από το κόρνερ του Χριστόπουλου και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ιωακειμίδη.
Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε τίποτα,η ομάδα μας κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της προβάδισμα μάλιστα ειχε και δοκάρι στο 80΄ με τον Ντε Σόουζα και χάρη σε αυτή τη νίκη ανέβηκε ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία, αφού “σκαρφάλωσε” μόνη της πλέον στην 3η θέση. Ο δε Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ συνεχίζει χωρίς νίκη και παρέμεινε στον ένα βαθμό.
Διαιτητής: Κανελάκης Βοηθοί: Κομισοπούλου – Κολοκοτρώνης Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Μανώλης Μπασιάς):Ιωακειμίδης, Φιωτοδημητράκης, Σκαράκης, Τρικουνάκης, Στούμπεργκ (77′ Ντεμάρκου), Καμέννης, Μπέσι (56′ Νικολακάκης), Ζανής (63′ Γιακουμάκης), Ελ Ντάλι, Λέκα (46′ Αννινος), Μουσταφά (56′ Μπουρδάκης) Ικαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Τραχίλης, Χαϊντούτης, Μπομπολάκης, Μαρκαντωνάκης (20′ Μεγαλακάκης), Αρτσιδάκης (59′ Γούλας), Κατσιμπουρνάς, Λιάσκας, Χριστόπουλος, Λαφαζάνης, Ζυμβραγάκης (59′ Γαλεράκης), Αγγέλου (78′ Ντε Σόουζα).