ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΗΤΤΑ ΜΕ 0-2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ(PIC-VID)

Χάρη στα γκολ του πρώτου σκόρερ της Α κατηγορίας, εκ των οποίων το ένα ήρθε από το σημείο του πέναλτι -του Γιάννη Δρακάκη- ο Απόλλων κατάφερε να περάσει με επιτυχία απο την εδρα μας και να σταματήσει το σερί των νικών μας, επιβεβαιώνοντας την πρωτιά του στη βαθμολογία.
Ο Απόλλων φτάνει έτσι σ’ ένα σημαντικό τρίποντο , δείχνοντας ασταμάτητος τουλάχιστον σε αυτή τη φάση της σεζόν. Το παιχνίδι κρίθηκε από τα γκολ που σημειώθηκαν από ένα σε κάθε ημίχρονο. Αρχικά στο 37’ ο Απόλλων σημείωσε το 0-1 με σκόρερ τον Δρακάκη για ν’ ακολουθήσει στο 65’ η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον ίδιο παίκτη, το οποίο κέρδισε από την ανατροπή του Νιαουνάκη με την ομάδα μας να διαμαρτήρετε οτι είχε προηγηθεί φάουλ στον Ζυμβραγάκη με τον Διαιτητή να δίχνει πλεονέκτημα και εφόσον χάθηκε η μπάλα δεν γύρισε την φάση πίσω όπως είχε κάνει στο πρώτο ημίχρονο σε 2 φάσεις καρμπόν υπέρ των φιλοξενούμενων .
Ο Απόλλων είχε και δύο δοκάρια με τους Δρακάκη και Ταταράκη. Η ομάδα μας παρά τις απουσίες που είχε στο παιχνίδι παρουσιάστηκε αρκετά δυνατή και ανταγωνιστική απέναντι στον Απόλλωνα . Διαιτητής: Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Κομισοπούλου – Κανελάκης
Ικαρος (Γιάννης Μαρκάκης): Νιαουνάκης (74’ λ.τρ. Πατεράκης), Καρατζάς, Κατσιμπουρνάς, Λαφαζάνης (74’ Μεγαλακάκης Αργ.), Χριστόπουλος, Αρτσιδάκης, Γούλας (59’ Νιολάκης), Λιάσκας Β. (74’ Ντε Σόουζα), Αγγέλου, Ζυμβραγάκης, Μεγαλακάκης Κων. (52’ Λιάσκας Εμμ.) Απόλλων (Αντώνης Συροκάκης): Κουκλάκης, Ταταράκης, Νταγκουνάκης, Παπακαστρήσιος, Γαλανίδης (89’ Γκούντελος), Μαρκουλάκης, Μπάτζιο (71’ Βακαλουνάκης), Παληγεώργος, Μποτωνάκης, Ακ. Ψαράκης (81’ Καλαϊτζάκης), Δρακάκης