2Η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΗΤΤΑ ΜΕ 1-0 ΣΤΙΣ ΜΟΥΡΝΙΕΣ (PIC)

Δεύτερη δυνεχόμενη ηττα για την ομαδα μας αυτή την φορά απο τον Μινώταυρο. Ετσι παρέμεινε στους 9 βαθμούς ενώ η ομάδα του Γιώργου Πανίδη επέστρεψε στις νίκες και σκαρφάλωσε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας με 10 βαθμούς
Στο 12' λεπτο ο Αγγέλου προσπαθεί να κρεμάσει τον Λαζαρίδη που κάνει φοβερή απόκρουση στο Γ κρατόντας το 0 για την ομάδα του. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στην ανάπαυλα, στο 44′. Ο Μαξίμ σε δική του ενέργεια κέρδισε πέναλτι από τον Νιαουνάκη. Ο ίδιος ήταν εκείνος που ανέλαβε την εκτέλεση και σημάδεψε σωστά για το 1-0. Στο δεύτερο μέρος, ο Μαξίμ και πάλι πλησίασε στο 2-0 σε τετ α τετ που δε βρήκε στόχο, με τον Νιαουνάκη να κρατά το 1-0, ενώ το δεύτερο γκολ άγγιξε και ο Βουρτσάνης στο 76′ αλλά το σουτ που επιχείρησε, σταμάτησε στο δοκάρι της ομάδας μας . Η τελευταία καλή φάση του αγώνα καταγράφηκε στο 85′ με τον νεοεισελθόντα Αλεξιάδη που βγήκε επίσης απέναντι από τον Νιαουνάκη, με τον γκολκίπερ μσς να αρνείται ξανά το γκολ. Διαιτητής: Κουκουράκης Βοηθοί: Σινιοράκης-Τρίγκας Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Λαζαρίδης, Θάνος, Δαμανάκης (57′ Βουρτσάνης), Κτιστάκης, Δάσκαλος, Μαξίμ, Βόρφι, Κουκάκης (81′ Αλεξιάδης), Ξεκουκουλωτάκης, Γιαννακίδης (81′ Σούλκε), Ζαγκουντίνος (73′ Γιαννουδάκης) Ικαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Νιαουνάκης, Χαϊντούτης, Κουργιαντάκης (62′ Λαφαζάνης), Αρτσιδάκης (75′ Καρατζάς), Γουλάς, Μαρκαντωνάκης, Ζυμβραγάκης, Χριστόπουλος, Λιάσκας (60′ Γαλεράκης), Αγγέλου, Κατσιμπουρνάς