ΒΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΜΕ 3-0

Σπουδαία νίκη σημείωσε η ομάδα μας στο γήπεδο των Νεροκούρου  η οποία επικράτησε με 3-0 της Δόξας Παχιανών και έβαλε γερές βάσεις για την παραμονή του στην  κατηγορία Χανίων.

Στο 20' ο Πετράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ζυμβραγάκης με κεφαλιά από σέντρα ακριβείας του Γαλεράκη πέτυχε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Το 3ο τέρμα για την ομάδα μας  ήρθε στο 60' με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πετράκη, που κέρδισε ο ίδιος.

Δύο δοκάρια για την ομάδα μας  με τον Ζυμβραγάκη στο 50' με κεφαλιά μέσα από την μικρή περίοχη και στο 70' μετά από δυνατό βολέ έξω από την περιοχή.

Ίκαρος Μουρνιών (Σταμάτης Φλεμετάκης): Νιαουνάκης (70' Μαρινόπουλος), Τσαρδακάς, Κατσιμπουρνάς, Ντρογκασβίλι, Κρασάκης (65' Γιαπιντζάκης), Μπομπολάκης (78' Λιάσκας), Κουβάτσης (55' Χαλιβελάκης), Στεργίου, Πετράκης, Ζυμβραγάκης, Γαλεράκης
ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ :Χριστόπουλος,Κουργιαντάκης
Δόξα Παχιανών (Γιάννης Λαμπαρδάκης): Σκουμπάκης, Αναστασόπουλος, Νταουντάκης, Περράκης, Γκιόκα, Βόκρι (67' Μαυροδήμος), Χριστοφής, Κορωνάκης, Κουρνιδάκης, Μπαμπουνάκης, Κληρονόμος