ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΡΟΔΙ

Πρώτο τρίποντο για την ομάδα μας  με 4-1 μέσα  σε γιορτινό κλίμα  μιας και παρευρέθηκαν για πρώτη φορά μετά από την συνένωση των ακαδημιων οι μικροί ποδοσφαιριστές  οι οποίοι συνόδεψαν τους μεγάλους κατά την έξοδο τους στον αγωνιστικό χώρο  .https://www.facebook.com/ikarosmournionfc/videos/1350692185029536/
Η ομάδα μας ήταν ανώτερη καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να αποβάλει την δυστοκία των προηγούμενων  αγώνων , ανοίγοντας μάλιστα το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με φάουλ του Πετράκη που βρέθηκε σε μεγάλη μέρα αφού σκόραρε 2 φορές και σέρβιρε τα 2 αλλα . Στο 25' ο Τσαρδακάς με κοντινή προβολή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Πετράκη, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας,
ενώ ο Χριστόπουλος στο 33ο λεπτό έγραψε το 0-3 με ψηλοκρεμαστό πλασέ ως σκορ ημιχρόνου.

Στο 63' ο Πετράκης σκόραρε το τέταρτο γκολ για την ομάδα μας, ενώ το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Κεραμειών ήταν να μειώσει με τον Γκιούλα πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Κεραμειά (Γιάννης Λαμπαρδάκης): Νιαουνάκης, Σκουμπάκης, Λουκόπουλος, Ξηράκης (58' Βεστάκης), Νταμαδάκης, Μίχος, Τερεζάκης (58' Μαρκάκης), Τρουλλινός, Αποστολάκης (65' Μαραβελάκης), Χαλιβελάκης (78' Κουτρουμπάς), Γκιούλα
Ίκαρος Μουρνιών (Γιώργος Αγγελάκης): Ιωαννίδης, Τσαρδακάς, Αρβανίτης (75' Καραχάλιος), Χαϊντούτης, Ζυμβραγάκης, Κατσιμπουρνάς, Στεργίου, Κρασάκης (55' Κουβάτσης), Χριστόπουλος (70' Λέκκας), Πετράκης (75' Λαφαζάνης), Πατσαρίκας Αχ.