ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ 0-2 ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΔΟΞΑ

ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ,ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ,ΠΕΤΡΑΚΗΣ,ΖΥΜΒΡΑΓΑΚΗΣ
ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΣ 0-1
Πρόκριση στην επόμενη φάση για την ομάδα μας στο θεσμό του κυπέλλου με 0-2 απέναντι στην Δόξα Παχιανών.
Οι φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες ήταν λιγοστές στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο η πρώτη αξιόλογη φάση ήταν το γκολ του Παπαδάκη στο 63' που σκοράρει ξανά για  δεύτερο σερί  ματς ξεκλειδώνοντας την αντίπαλη άμυνα . Το ματς... έσβησε με το 0-2 του Χριστόπουλου στο 81'.
Οι φάσεις του αγώνα
1' Σουτ του Παπαδάκη από κοντινή απόσταση ο Σκευοφύλαξ απέκρουσε.
6' Σουτ του Αναστασόπουλου διώχνει με το κεφάλι ο Κατσιμπουρνάς σε κόρνερ.
17' Σουτ του Πετράκη άουτ.
19' Φάουλ του Πετράκη άουτ.
25' Από πάσα του Μιανιαμσίδη ο Ιατρού βρέθηκε μόνος στην πλάτη της άμυνας αλλά αδράνησε και στη συνέχεια η πάσα που επιχείρησε "κοπηκε" από τους αμυνόμενους.
63' ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Γαλεράκη ο ταχύτατος Παπαδάκης φεύγει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει για το 0-1.
71' Ο Παπαδάκης εκμεταλλεύεται αδράνεια στην άμυνα αλλά σουτάρει από κοντά στέλνοντας την μπάλα άουτ.
78' Φάουλ του Πετράκη κεφαλιά του Κατσιμπουρνά άουτ.
81' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Χριστόπουλου, ο Κατσιμπουρνάς στην πορεία της μπάλας αλλά δε τη βρίσκει και αυτή καταληγει στα δίχτυα (0-2).
87' Σουτ του Πετράκη από μακρινή απόσταση απέκρουσε ο Σκευοφύλαξ.
90+1' Ο Γαλεράκης προλαβαίνει στην έξοδο τον Σκευοφύλακα αλλά από πλάγια θέση εκτός περιοχής πλασάρει άουτ.

Διαιτητής: Κουκουράκης Βοηθοί: Α. Μπραουδάκης - Μ. Μπραουδάκη

Δόξα Παχιανών (Άλκης Δημήτρης - Χρήστος Αθανασίου): Σκευοφύλαξ, Αναστασόπουλος, Δημήτρης (90+2' Σαμπάνι), Σαχμπαζίδης (46' Νταουντάκης), Κελαϊδής, Βόκρι, Μαρκουλάκης, Μιανιαμσίδης (80' Περράκης), Κουρνιδάκης, Γκιόκα, Ιατρού (46' Μαυρομάτης).
Ίκαρος Μουρνιών (Σταμάτης Φλεμετάκης): Νιαουνάκης, Σοφιανόπουλος (41' λ. τρ. Χαϊντούτης), Δ. Κρασάκης (75' Χριστόπουλος), Κατσιμπουρνάς, Δασκαλάκης, Μπομπολάκης (53' Γαλεράκης), Κουβάτσης (65' λ. τρ. Κουργιαντάκης), Ζυμβραγάκης, Πετράκης, Χαλιβελάκης, Παπαδάκης.
ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ: Χρυσός,Καρατζάς,