ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙ ΜΕ 2-1 ΜΕ ΕΦΕΥΡΕΤΙΚΟ ΠΕΝΑΛΤΙ (VIDEO)

Μία νίκη που ήρθε για τη Σπάθα με ανατροπή στο σκόρ με πέναλτι φάντασμα στο 86΄ λεπτό που είδε μόνο ο ρέφερι της αναμέτρησης , αφού η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς με τον συνήθη… ύποπτο Κωνσταντίνο Αγγέλου. Ο Αγγέλου άνοιξε λοιπόν το σκορ στο 15′για την ομάδα μας αφού πήρε την απόκρουση από το δοκάρι και πέτυχε το 0-1 με βολ πλανέ. Παρ όλη την ηπεροχή μας δεν καταφέραμε να πετύχουμε αλλο γκόλ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κάνει σωτήριες επεμβάσεις . Ετσι η Σπάθα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια σε πολύ καίριο σημείο πριν το ημίχρονο, στο 42′: Από πάσα του Πατελάκη, ο Κένγκα ήταν εκείνος που πέτυχε το 1-1. Η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους έγινε στο φινάλε του αγώνα: Ο Βασιλομιχελάκης κέρδισε πέναλτι και ο Πατελάκης που ανέλαβε την εκτέλεση, σημάδεψε σωστά για το 2-1.
Διαιτητής: Τρίγκας Βοηθοί: Μπραουδάκη-Μαρκάκης Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Μυφτάρι, Λαζάρ (70′ Τερεράκης), Τζαγκαράκης, Μοσχανάκης, Ροδοκανάκης (55′ Βασιλομιχελάκης), Σκουλάς, Καψαμπέλης, Περαθωράκης, Αλλκούρτι, Πατελάκης, Κένγκα Ικαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Τραχίλης, Γούλας, Χαϊντούτης, Μαρκαντωνάκης (87′ Ντε Σόουζα), Ζυμβραγάκης, Λαφαζάνης (82′ Ε. Λιάσκας), Κατσιμπουρνάς, Αγγέλου, Αρτσιδάκης (46′ Μπομπολάκης), Γαλεράκης, Μεγαλακάκης (64′ Βασ. Λιάσκας)