ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙ ΜΕ 4-0

Το ματς στο Κολυμπάρι κρίθηκε ουσιαστικά σε ένα 20λεπτο, από το 45′ μέχρι το 64′, όπου η Σπάθα “βρήκε” τρία γκολ και καθάρισε ουσιαστικά την υπόθεση-νίκη. Πάντως, στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ σε δύο περιπτώσεις, αλλά το δοκάρι σταμάτησε τις προσπάθειες των Τερεράκη και Αλλκούρτι στο 6′ και το 12′. Εδώ πάντως αξίζει να σημειωθεί ότι ο Νιαουνάκης πραγματοποίησε εντυπωσιακές επεμβάσεις με τη βοήθεια του δοκαριού. Το 1-0 έγινε τελικά στο 45′και ενω ολα έδειχναν οτι το 0-0 θα ήταν το σκόρ το ημιχρόνου , με την κεφαλιά του Μοσχανάκη από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Βασιλομιχελάκης (1-0). Στο 50ό λεπτό ακολούθησε το 2-0, με τον Κένγκα να πετυχαίνει και αυτός το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, έπειτα από την απόκρουση του Νιαουνάκη στο σουτ του Αλλκούρτι. Στο 55ό λεπτό Ο αγώνας στιγματίστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Ντρογκασβίλι που χτύπησε λίγο μετά αφότου μπήκε αλλαγή στο δεύτερο μέρος . Αμεσα ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες με το μυαλό όλων μας να μην είναι κάτι σοβαρό . Στο 64′ ήρθε ένα τρίτο γκολ από απο τον Τερεράκη στην προσπάθεια του για σέντρα πήρε μια παράξενη τροχιά και κατέληξε στα δυχτια του Νιαουνάκη , ενώ το τελικό 4-0 “υπέγραψε” στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντούπη που είχε μπει αλλαγή νωρίτερα, με ωραία ενέργεια και σουτ στο “Γ”. Από τις δύο ομάδες εκφράζονται οι ευχές για ταχεία ανάρρωση στον άτυχο ποδοσφαιριστή.
Διαιτητής: Ούτας Βοηθοί: Αναστασάκης – Α. Χατζηδάκης Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Tσαβαρής, Ταμπάκης (77′ Γλεντουσάκης), Νάξι, Καλογρίδης, Τερεράκης (77′ Περαθωράκης), Μοσχανάκης (83′ Ντούπη), Καραγιώργος, Αλλκούρτι (83′ Νικολακάκης), Βασιλομιχελάκης (83′ Κατσιφαράκης), Μπαδιεριτάκης, Κένγκα Ικαρος Μουρνιών (Μανώλης Πηγουνάκης): Νιαουνάκης, Λαφαζάνης (55′ Κατσιμπουρνάς), Κουργιαντάκης, Χαϊντούτης (46′ Ντρογκασβίλι, 58′ λ.τρ. Μ. Λιάσκας), Στεργίου, Χριστόπουλος, Γαλεράκης (81′ Νιολάκης) Ζυμβραγάκης, Γιαννολάρης, Β. Λιάσκας, Βελής (46′ Παπαδάκης)