1-1 ΜΕ ΔΟΞΑ ΣΤΑ ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ

Με το αρίστερο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τις η ομάδα μας αφού δεν κατάφερε να κάνει την ολίκη ανάτροπη απέναντι στην μαχητική Δόξα Παχιανών . Η ομάδα μας έφτασε πρώτη κοντά στο γκολ, απειλώντας αρχικά στο 20’ όταν από λάθος στην άμυνα επωφελήθηκε ο Παπαδάκης και πάσαρε στον Χριστόπουλο, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ. Ενα λεπτό μετά χάθηκε απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας, από σουτ του Μπουντακόπουλου που δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ο Γύπαρης ο Γαλεράκης σε κενή εστία από πλάγια θέση πλάσαρε άουτ με την μπάλα να βρίσκει και το δοκάρι . Στην πρώτη επιθετική προσπάθεια που μπόρεσε να ολοκληρώσει η Δόξα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Κουβαριτάκης έβγαλε την πάσα στην πλάτη της άμυνας για τον Δρίβαλο, που “πάτησε” περιοχή και με ιδανικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1). Στο 30’ ο Χατζημαρινάκης έβγαλε μπαλιά στην “καρδιά” της αντίπαλης άμυνας για τον Κληρονόμο που πλάσαρε, αλλά ο Νιαουνάκης απέκρουσε. Ενα λεπτό αργότερα ο Στεργίου προσπάθησε να απειλήσει με σουτ εκτός περιοχής αλλά ο Γύπαρης μπλόκαρε σταθερά. Οι φάσεις συνεχίστηκαν και στο επόμενο λεπτό (32’) και από το βολέ του Γύπαρη ο Κληρονόμος έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά την κεφαλιά του μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Νιαουνάκης. Στο 33’ ο Μανταδάκης έκλεψε την μπάλα και πάσαρε στον Κουβαριτάκη που πλάσαρε αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
Η τελευταία φάση του ημιχρόνου καταγράφηκε στο 34’ με τον Γύπαρη να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα το σουτ του Μπουντακόπουλου. Οι αλλαγές βελτίωσαν την εικόνα της ομάδας μας, που μπήκε πιο ψυχωμένα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64’ έφτασε στην ισοφάριση, με τον Παπαδάκη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από μπαλιά του Λιάσκα, να φεύγει στα πλάγια απέναντι από τον Γύπαρη αλλά έστω και από δύσκολη γωνία να καταφέρνει να πλασάρει σωστά για το 1-1. Ενα λεπτό μετά ο ίδιος βρήκε ξανά δίχτυα από πάσα του Βελή αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με υπόδειξη του α’ βοηθού Παναγόπουλου. Στο 70’ σε φάουλ του Χριστόπουλου η μπάλα κόντραρε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ, ενώ στο 71’ απείλησε για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα με το σουτ του Κουβαριτάκη που η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 72’ ο Γιαννολάρη βρήκε μεγάλο κενό στην άμυνα της Δόξας, “πάτησε” περιοχή αλλά το σουτ του κατέληξε ελάχιστα άουτ. Στο 81’ ο Κληρονόμος πήγε να απειλήσει με σουτ από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Νιαουνάκη, που δεν ανησύχησε. Στο 82’ η ομαδα μας έχασε ασύλληπτη ευκαιρία για την ανατροπή, όταν από ενέργεια του Παπαδάκη και γύρισμα στον Βελή ο τελευταίος εξ επαφής πλάσαρε αλλά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 86’ υπήρξε από μία φάση για κάθε ομάδα. Ο Χατζημαρινάκης με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα άουτ και ο Αγγέλου έκανε το γυριστό σουτ για να μπλοκάρει ο Γύπαρης. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 88’ με τον Κουβαριτάκη να πλασάρει από πλάγια θέση στην έξοδο του Νιαουνάκη αλλά τον Κουργιαντάκη να σταματά με κεφαλιά την πορεία της μπάλας προς το τέρμα. Στο 90+3’ ο Γύπαρης δεν επέτρεψε στον Βελή να “υπογράψει” την ανατροπή αποκρούοντας το σουτ του. Διαιτητής: Χρυσός Βοηθοί: Παναγόπουλος – Σώμης