ΗΤΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΜΕ 1-2

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα και ηττήθηκε  με 2-1 στα Νεροκούρου από τον Μινώταυρο στο πρώτο ουσιαστικά παιχνίδι της σεζόν στο οποίο αγωνίστηκε χωρίς άγχος αφού η παραμονή είχε εξασφαλιστεί την προηγούμενη αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την υπεροχή άλλα δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ .Έτσι στο  50' ο Περαθωράκης με σουτ από μπαλιά του Γιουρμετάκη έκανε το 0-1, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κελαϊδής με κεφαλιά, από κόρνερ του Καλαϊτζάκη, έκανε το 0-2. Η μείωση του σκορ σε 1-2 για την ομάδα  μας ήρθε στο 65' με κεφαλιά του Κατσιμπουρνά από εκτέλεση φάουλ του Πετράκη όπως και στο 90" μεγάλη ευκαιρία με τον  Ντρογκασβίλι ο ποιος προτίμησε να πλασάρει σε τετ τα τετ με τον Σολανάκη αντί να πασάρει  και να δώσει έτοιμο γκολ στον Ζυμβραγάκη.

Ίκαρος Μουρνιών (Σταμάτης Φλεμετάκης):  Μαρινόπουλος, Κατσιμπουρνάς, Κουργιαντάκης, Κρασάκης (60' Χαϊντούτης), Πολυτίδης (60' Ντρογκασβίλι), Χριστόπουλος (65' λ.τρ. Χαλιβελάκης), Ζυμβραγάκης, Στεργίου, Πετράκης, Γιαπιντζάκης, Γαλεράκης
Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Σολανάκης, Γιουρμετάκης (80' Αμπράσι), Δαμανάκης, Κοζάκης, Κελαϊδής, Θάνος, Καλαϊτζάκης (82' Μανταδάκης), Τιχομίροβ (70' Ανιάγκμπε), Τζαγκαράκης, Λιονάκης (75' Μ. Μανωλεδάκης), Περαθωράκης